انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی فی مابین پلیس راهور ناجا و دانشگاه صنعتی شریف

1399/10/07 بدون دسته
299
استفاده از الگوهای موفق در دنیا در حوزه های هوشمند سازی ، آموزش مستمر در قالب فرهنگ سازی و افزایش ایمنی وسایل نقلیه برای کاهش

به گزارش خبرنگار سایت راهور ، صبح امروز جلسه ای با حضور سردار "سیدکمال هادیانفر" رئیس پلیس راهور ناجا و دکتر محمود فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در راستای ارتقاء ایمنی و سلامت در حوزه ترافیک با بهره گیری از توان تخصصی طرفین در سالن جلسات پلیس راهور ناجا برگزار گردید.


سردار هادیانفر در این جلسه افزود: استفاده از الگوهای موفق در دنیا در حوزه های هوشمند سازی ، آموزش مستمر در قالب فرهنگ سازی و افزایش ایمنی وسایل نقلیه برای کاهش حوادث و سوانح رانندگی جز اهداف این پلیس می باشد.


رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: می توان با ایجاد و نصب سامانه های هشدار بر روی وسایل نقلیه و استفاده از ظرفیت های پهبادی به وسیله تحقیقات دانش بنیان ، شاهد کاهش حوادث و مدیریت هوشمند ترافیک در جاده ها و شهرها باشیم.


در ادامه سردار هادیانفر موارد مهم این تفاهم نامه را ارتقاء زیرساخت ایمنی و سلامت ترافیکی ، بهبود سنجش رانندگان ، بهبود روشهای رانندگی و همچنین توسعه فناورهای نوین دانست و گفت: می توان با استفاده از این مولفه ها ، گامهای موثری را در راستای کاهش حوادث و سوانح ترافیکی برداریم.


دکتر فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در این جلسه اظهار داشت: این تفاهم نامه حاصل خروجی جلسات چندین ماهه پلیس راهور ناجا با این دانشگاه بوده و امید است در زمینه سامانه دوربین پلاک خوان هوشمند با دقت بالا ، سامانه های تحلیل داده های تردد شهری و همچنین بکارگیری پهباد در حوزه ترافیک ، اقدامات شایسته ای بعمل آید.


وی افزود: با امضای این تفاهم نامه در هفته پژوهش ، انشا الله شاهد ارتقا ایمنی و سلامت در حوزه ترافیک و اتفاقات خوب در حوزه کاهش حوادث رانندگی خواهیم شد.